82 deputetë në sallë, nis seanca për zgjedhjen e presidentit

82 deputetë në seancën për zgjedhjen e presidentit.

Ka nisur seanca për zgjedhjen e presidentit të Kosovës.

Në sallë në seancën për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës janë të pranishëm 82 deputetë.

Në garë për t’u zgjedhor në krye të Presidencës së Kosovës janë Vjosa Osmani si dhe Nasuf Bejta.

Pro votimit të Osmanit janë deklaruar komunitetet joserbe, ndërsa partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës janë shprehur kundër. Lista Serbe nuk është deklaruar. /ORAinfo/

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey