9 viktima dhe 375 të infektuar me virus

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.744 testime të realizuara, 375 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 507 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq, 9 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin./TV21

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey