A do të luajë Ronaldo kundër Udineses? Kjo është paraqitja e Sarrit

SKANDAL / Një e punësuar bën kërdi, vjedh shuma të mëdha parash në FFM

Juventus do të luajë ndaj Udineses në ndeshjen e radhës.

Në kuadër të Kupës së Italisë, ‘Biankoneri’ do të luajnë kundër Udinese.

Për këtë ndeshje, në dyshim është Cristiano Ronaldo, i cili nuk ka ndonjë problem serioz, por mund të mos paraqitet.

Lidhur me situatën e yllit portugez ka folur edhe Maurizio Sarri, i cili ka bërë të ditur se vendimin do ta marrë nesër.

“Cristiano është mirë dhe në formë të lartë” ka thënë Sarri fillimisht, transmeton lajmi.

“Dua të flas me të nesër dhe të zbuloj nëse ai luan ose jo” ka shtuar trajneri italian.

Ronaldo ka ditur që të shpreh pakënaqësinë e tij kur i kufizohen minutat nga Sarri, prandaj trajneri duket se vendimin do ta marrë në mirëkuptim me lojtarin.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey