Adelina dhe Zanfina Ismajli përlotin me fjalët për nënën e ndjerë

Janë bërë gjashtë vite nga momenti kur nëna e këngëtareve Adelina dhe Zanfina Ismajli ka ndërruar jetë.

E sot në gjashtë vjetorin e vdekjes dy këngëtaret kanë bërë një dedikim prekës.

Përmes rrjeteve sociale, Adelina e Zanfina kanë zgjedhur fjalët më prekëse.

“Gjashtë vite pa ty mami. Asgjë nuk është e njejtë pa ty, na mungon çdo ditë e më shumë,” shkroi fjalët prekëse Adelina përmes një postimi, shkruan lajmi.

“Gjashtë vite pa ty, gjashtë jetë, gjashtë shekuj, me mall që nuk shuhet. Nuk mjaftojnë kujtimet, nuk mjaftojnë fotografitë, nuk mjafton të mendoj e të paramendoj tërë kohën qysh ka qenë kur je kan këtu.

Zanin ta kom harru e sa herë të përmendi kot munohna me kujtu. Sa ma e mirë paska qenë bota kur je kan ti këtu. Kom menu që gjith kom me t’pas.

Veq edhe një herë me mujt me t’perqaf e me t’i thon krejt çka kom dasht,” e mbylli postimin e saj me fjalët më prekëse Zanfina.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey