‘Adios’ Barcelona, mesfushori i njohur po transferohet në Juventus

Boban nis bisedimet për të nënshkruar kontratë të gjatë me yllin e madh

Ivan Rakitiq e ka shprehur hapur dëshirën për t’u transferuar te skuadra e Juventusit, kanë raportuar mediumet evropiane.

Ai ka pranuar se dëshiron të luajë me një skuadër me yllin portugez, Cristiano Ronaldo.

Për Rakitiqin, gjatë janarit kishte shprehur interesim Interi, Manchester United dhe PSG-ja.

Boban nis bisedimet për të nënshkruar kontratë të gjatë me yllin e madh

Por, ai mbeti te Barcelona, ndonëse nuk është aspak i kënaqur me hapësirën e ofruar.

Ai këtë edicion në La Liga të Spanjës, me Barcelonën ka kontribuuar me dy asistime në 17 paraqitje.

Me Barcelonën, 31-vjeçari ka kontratë deri në verën e vitit të ardhshëm.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey