Agim Ademi rizgjidhet kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës

Agim Ademi është rizgjedhur president i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Sot (e mërkurë) u mbajt Kuvendi i Rregullt Zgjedhor për kryetar të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Ademi fitoi zgjedhjet edhe për një mandat tjetër katërvjeçar.

42 delegatë votuan pro, një abstenoi dhe asnjë kundër.

Ademi ishte kandidati i vetëm për president të FFK-së.

Kuvendi, i cili filloi në orën 11:00, u mbajt në selinë e FFK-së.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey