Ahmeti parakalon me Vuçiçin dhe Ramën në Shën Naum(FOTO)

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka shoqëruar kryeministrat Dimitar Kovaçevski, Edi Rama, Dritan Abazoviq dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq gjatë vizitës në kompleksin e manastirit “Shën Naumi” në periferi të Ohrit.

Pamjet nga kjo vizitë dhe shoqërimi i Ahmetit i ka publikuar kryeministri Kovaçevski në postimin mbyllës të “Open Balkan”.

“Jam i lumtur që samiti i #OpenBalkans rezultoi me marrëveshje të nënshkruara, të cilat kanë përfitime konkrete pozitive për qytetarët e rajonit.

Shumë faleminderit të gjithëve që dje dhe sot ishin pjesë e samitit të Ballkanit të Hapur. Falënderim i veçantë për kolegun tim Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe Kryeministrin shqiptar Edi Rama për angazhimin dhe angazhimin e plotë.

Dyert e Ballkanit të Hapur mbeten të hapura. Shihemi së shpejti me të njëjtën energji dhe ide dhe projekte të reja për të çuar më tej bashkëpunimin tonë”, ka shkruar Kovaçevski.(INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey