Aksion nga Policia dhe “Prishtina Parking”, gjobiten edhe banorët që nuk e kanë paguar parkingun

Policia dhe “Prishtina Parking” në aksion, gjobiten edhe banorët që nuk e kanë paguar parkingun.

Në rrugën “Rexhep Luci”, në kryeqytet Policia dhe “Prishtina Parking” kanë zhvilluar një aksion për largimin e veturave të cilat janë parkuar në këtë lagje.

Ndonëse nuk pranuan të deklarohen për medie, ata sqaruar se janë gjobitur edhe banorët të cilët nuk kanë bërë pagesën mujore për parking.

Madje “Prishtina Parking”, ka shqiptuar edhe gjoba ndaj tyre deri në kryerjen e obligimeve./EO

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey