Aktorja e “La Casa de Papel”, thotë se do t’i pëlqente të quhet si ky kryeqytet shqiptar

Seriali i famshëm “La Casa de Papel”, i cili është shndërruar tashmë ndër më të ndjekurit dhe të komentuarit në botë, ka të veçantë emrat e personazheve grabitës, që janë konkretisht ato të kryeqyteteve më të njohura të botës.

E megjithatë, Alba Flores, aktorja që luan rolin e Nairobisë (kryeqyteti i Kenias në Afrikë), ka pohuar se do të pëlqente që personazhi i saj të kishte si emër atë të kryeqytetit të Shqipërisë, Tiranës. Përgjigja e saj, sikurse mund të shihet në videon e mëposhtme, ka marrë edhe aprovimin e aktorëve të tjerë të serialit.

Risjellim në vëmendje se seriali “La Casa de Papel, të cilit i është publikuar tashmë edhe sezoni i tretë, ka një numër të konsiderueshëm shikuesish në Shqipëri dhe në Kosovë.

The post Aktorja e “La Casa de Papel”, thotë se do t’i pëlqente të quhet si ky kryeqytet shqiptar appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 30, 2019 3:36 am ne ShowBiz. ne link https://lajme.mk/?p=147675
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit