Alan Shearer ka dy fjalë për Granit Xhakën

Legjenda e futbollit anglez, Alan Shearer, ka zgjedhur formacionin më të mirë në Premierligë, duke u bazuar nga ndeshjet e zhvilluara deri para pauzës shkaku i Kupës së Botës.

Në formacionin e tij zuri vend edhe Granit Xhaka, i cili regjistroi paraqitje të shkëlqyera me Arsenalin në ketë pjesë të sezonit!

Golashënuesi më i mirë në histori të Premierligës dha nga një koment për secilin futbollist që e përfshiu në formacion.

52-vjeçari për Xhakën tha: “U kthye në formë nën Mikel Artetan, kur shumë, duke përfshirë edhe mua, menduam se koha e tij në Arsenal kishte mbaruar. Tregoi cilësi të shkëlqyera dhe me të vërtetë po e çon ekipin përpara”.

Legjenda e futbollit anglez, Alan Shearer, ka zgjedhur formacionin më të mirë në Premierligë, duke u bazuar nga ndeshjet e zhvilluara deri para pauzës shkaku i Kupës së Botës.

Në formacionin e tij zuri vend edhe Granit Xhaka, i cili regjistroi paraqitje të shkëlqyera me Arsenalin në ketë pjesë të sezonit!

Golashënuesi më i mirë në histori të Premierligës dha nga një koment për secilin futbollist që e përfshiu në formacion.

52-vjeçari për Xhakën tha: “U kthye në formë nën Mikel Artetan, kur shumë, duke përfshirë edhe mua, menduam se koha e tij në Arsenal kishte mbaruar. Tregoi cilësi të shkëlqyera dhe me të vërtetë po e çon ekipin përpara”.

Loading...