Alarm dhe shkatërrime, stuhia gjunjëzon Spanjën (FOTO)

Sharing is caring!

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë

13 persona kanë vdekur si pasojë e stuhisë së fuqishme që ka prekur brigjet lindore të Spanjës. Ekipet e shpëtimit kanë thënë se të paktën pesë persona të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Stuhia “Gloria” ka goditur këtë rajon të dielën, e cila është shoqëruar nga erëra të forta, shira të rrëmbyeshëm dhe borë të madhe.

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez ka vizituar disa prej zonave më të prekura në Katalonjë, para se të shkonte në Ishujt Balearik, të cilët të shtunën janë goditur nga valët më të mëdha në histori. Si pasojë e stuhisë, mijëra persona kanë mbetur pa energji elektrike.

Sharing is caring!

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey