Albin Kurti a po e bojkoton Bujar Osmanin?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin e Prespës, që organizohet në Ohër nga Ministria e Jashtme e RVM-së, e udhëhequr nga Bujar Osmani.

Kryeministri kosovar tha se kete po e bën, për t’i pritur përfaqësuesit e organizatave të veteranëve.

Ai tha se do t’i presë bashkë me ministrin e Financave, Hekuran Muratin, për t’i dëgjuar ata dhe për të diskutuar për të gjitha, njofton Klankosova.tv./Lajmpress

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey