Albulena Haxhiu shpinë për shpine me burrin e saj

Hoti: Gjithçka është në dorën e Vetëvendosjes, LDK ka dhënë ofertën për bashkëqeverisje

Albulena Haxhiu ia kthen shpinën burrit.

Albulena Haxhiu, fillimisht ishte aktiviste e “Vetvendojes”, e falë përkushtimit të saj në lëvizje, ajo u bë anëtare e më pas një nga figurat me rëndësi të”Vetvendosjes”, shkruan Kosovarja.

Albulena Haxhiu, gëzoi postin e deputetes për dy mandate, madje u cilësu si një nga deputetet më të zëshme të Kuvendit të Kosovës.

Albulena, aktualisht është nominuar për postin e Ministres së Drejtësisë nga partia e saj, “Vetvendosje”.

Dihet shumë për aktivitetin e saj politik, por pak për jetën private dhe atë familjare.

A e dinit që Albulena Haxhii është e martuar me zyrtarin e “Vetvendosjes”, Alban Krasniqi, me të cilin ka dy fëmijë.

Në një nga fotot e fundit, Albulena shihet t’ia ketë kthyer shpinën të shoqit. Pse?

Hoti: Gjithçka është në dorën e Vetëvendosjes, LDK ka dhënë ofertën për bashkëqeverisje

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey