Allegri: Juventusi do të mësojë nga gabimet

Max Allegri siguron se Juventusi do të mësojë nga këto gabime, pas humbjes në shtëpi nga Empoli, por nuk mund të vazhdojë të mendojë për Cristiano Ronaldon.

Ishte mënyra më e keqe e mundshme për Bianconerët për të filluar epokën e re pas Cristiano Ronaldos, duke humbur 1-0 në shtëpi nga Empoli i sapo promovuar, dhe gjithashtu ndeshjen e parë të Allegrit në shtëpi pas një mungese dy-vjeçare.

“Djemtë kishin filluar fuqishëm, ata pranuan që në gabimin e parë duke luajtur jashtë, pastaj u nxituan shumë. Ne duhet të kemi durimin që ta marrim me qetësi, të luajmë si ekip dhe të mos përpiqemi t’i zgjidhim gjërat si individë, “tha Allegri për DAZN.

Juve ka vetëm një pikë nga dy xhirot e para të Serie A, pasi barazoi 2-2 ndaj Udineses.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey