“Alo, Edi jam”/ Rama zgjidh hallet përmes telefonit, qytetarja kërkon qumësht

“Mbaje aty burrin, mos e lër”/ Kryeministri: Ata janë rreziku në Shqipëri

“Mbaje aty burrin, mos e lër”/ Kryeministri: Ata janë rreziku në ShqipëriKryeministri Edi Rama ndodhet në një komunikim live me qytetët ku po dëgjon hallet e tyre. Kreu i qeverisë po merr në telefon me radhë qytetarët që kanë adresuar problemet e tyre tek platforma e bashkëqeverisjes shqipëriaqëduam.al.

Ja biseda e Ramës me një qytetare.

Rama: Edi jam, si je?

Qytetarja: Mirë si jeni ju?

Rama: Çfarë problemi keni?

Qytetarja: Me nevojitet qumësht, kam dy fëmijë të vegjël, jemi pa punë. Burri pa punë, jemi në shtëpi.

Rama: Do ju ndihmojmë patjetër! Mos dilni nga shtëpi!

Rama u kërkon qytetarëve që për cdo hall apo problem që kanë të kërkojnë ndihmë te platforma e bashkëqeverisjes shqipëriaqëduam.al. Kjo skuadër në dispozicion të qytetarëve, thotë kryeministri është rritur edhe me një tjetër grup nga të gjitha ministritë për të ndihmuar dhe sqaruar njerëzit në këtë situatë nga koronavirusi.

Teksa po sqaronte ne një video se si ka zgjidhur shumë probleme dhe ankesa të qytetarëve që janë identifikuar në kanalin e emergjencës, Rama tha se ka për të gjithë dhe se duhet bërë durim.

“Bëni durim, durim. Operacioni humanitar vijon dhe vetëm dje kemi asistuar 60 mijë familje me pako nga operacioni humanitar,”– tha kryeministri Rama ndër të tjera.

#EdiJam“Mbaje aty burrin, mos e lër”/ Kryeministri: Ata janë rreziku në Shqipëri

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 26 mars 2020

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey