Auto Draft

Alternativa e Gashit fillon bashkëpunim zyrtar me AKP-në e Erdoganit!

Alternativa e udhëhequr nga Afrim Gashi do të forcojë bashkëpunimin me partinë AK (Partia e Drejtësisë dhe Mirëqenies) të Rexhep Taip Erdoganit në Turqi.
Kjo porosi është përcjellur në takimin që Gashi dhe ministri i Kulturës, Hysni Ismaili zhvilluan një takim me zëvendëskryetarin e Përgjithshëm të AK Parti-së, Numan Kurtullmush.
“Ky takim u realizua me qëllim të inicimit të bashkëpunimit formal ndërmjet Alternativës dhe AK Partisë si dy parti të qendrës së djathtë. Të dy palët u dakorduan që bashkëpunimi duhet të zhvillohet edhe thellohet edhe më tej dhe u dakorduan që në afat sa më të shkurtër kohor të formalizohet edhe përmes firmosjes së një memorandumi për bashkëpunim”, njoftojnë nga Alternativa./Lajm

Auto Draft
Auto DraftBehu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 1, 2019 2:56 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=148156
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit