Ambasada e Zvicrës në Kosovë uron Gjonin për përfaqësimin e dinjitetshëm në Eurovision

Suksesi i madh i artistit shqiptar në Eurovision u komentua nga të gjithë.

Në këtë garë fituese u shpall Italia, por që shumë afër me pikë ishte edhe Zvicra, e cila kishte përfaqësues Gjon Muharremaj nga Kosova, shkruan Indeksonline.

Lidhur me këtë edhe ambasada e Zvicrës në Kosovë ndau një postimi duke e uruar këngëtarin.

Më poshtë keni postimin e plotë.

“Urime Gjon Muharremaj që përfaqësojë Zvicrën në Eurovision dhe mori çmimin e Jurisë. Gjon është i lindur në Zvicër, me baba kosovar dhe nënë shqiptare”.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey