Amerikani këndon “Hajde luj qyqek” në shqip e serbisht, ja cili version thotë se i pëlqen më shumë

Justus Reid një djal amerikan është bërë viral me një video në TikTok, pasi që këndon një këngë shqiptare, në gjuhen shqipe dhe serbe.

Ai ka realizuar dy video me një pyetje se kush e këndon më mirë këngën “Hajde luj qyqek”, duke kënduar vet në dy versionet.

Shumica prej 21 mijë komenteve që mori video, ishin se kënga tingëllon më bukur shqip duke e vendosur flamurin kuq e zi, në komente.

Justus Reid ka lindur në Amerikë dhe merret kryesisht me muzikë. Ai ka mbi 249 mijë ndjekës në TikTok.

@justus_reid

Who’s sings better? #balkan #albania #serbia #music

♬ original sound – Justus Reid

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey