Ancelotti: Barcelona po krijon një ekip të lartë

Trajneri i kampionit spanjoll të futbollit Real Madrid, Carlo Ancelotti, ka thënë se ka respekt të madh për Barcelonën, e cila ka paralajmëruar luftë për trofe në sezonin e ardhshëm, raportojnë mediat spanjolle.

Pas ndeshjes së djeshme ndaj Juventusit (2-0) në Pasadena, Ancelotti ka folur me gazetarët për lojën e skuadrës së tij, por edhe për Barcelonën.

Reali nuk ka qenë shumë aktiv në afatin kalimtar, ndërsa Barcelona, ​​përkundër problemeve financiare, ka nënshkruar me Robert Lewandowski, Andreas Christensen, Frank Kesi dhe Rafinha.

– Asgjë nuk më befason më në futboll. Ata bëjnë një ekip të madh, por mua më intereson vetëm imi. Ne e respektojmë Barcelonën, tha Ancelotti.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey