Anglia ‘zhgënjen’ shqiptarët, Polonia i merr 1 pikë në fund

Anglia nuk ka mundur dot të mbrojë fitoren deri në minutën e fundit. ‘Tre Luanët’ dolën me 1 pikë nga Varshava, por ky është lajm jo i mirë për Shqipërinë.

Harry Kane zhbllokoi shifrat me një supergol në minutën e 72. Polakët nuk e kishin dhënë fjalën e fundit dhe Szmyanski barazi shifrat.

Tashmë në grupin I, Anglia kryeson me 16 pikë, Shqipëria në vendin e dytë me 12 pikë, pasuar nga Polonia me 11 e Hungaria me 10.
Sfidat e tetorit do të jenë deçizive për Shqipërinë që nëse do të mbrojë vendin e dytë duhet me detyrim të mposhtë Hungarinë në Budapest dhe Poloninë në Shqipëri.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey