Anketa e M-Prospekt: Dimitrievski në epërsi në Kumanovë

Kandidati i pavarur për kryetar të Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, ka një vlerësim bindshëm të lartë në prag të zgjedhjeve lokale.

Në sondazhin krahasuar me “M Prospect” në periudhën nga 15 deri në 22 shtator, Dimitrievski ka 42.7 përqind të votave, Oliver Ilievski nga LSDM ka 19.2 përqind, Toni Mihajlovki ka 8.9 përqind, Teodora Dimitrovska nga LDP dhe DOM me 0.8 përqind dhe Bekim Saliu nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa 2.5 përqind të votave, përcjell Press24.mk.

Situata me votat për listat e këshilltarëve është e ngjashme. Lista qytetare “Për Kumanovën tonë” e mbështetur nga Maksim Dimitrievski do të votohet nga 37.8 përqind e të anketuarve, për listën e LSDM – 12 përqind, për listën e VMRO -DPMNE – 9 përqind, Aleanca e Shqiptarëve dhe Alternativës – 2.5 përqind, për BESA 1, 1 për qind dhe për listat e tjera janë nën 1 për qind.

Sipas sondazhit, deri në 56 përqind të banorëve të Kumanovës me siguri do të dalin në votime. Sondazhi u realizua me 1,003 të anketuar.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey