Anulohen fluturimet, shkak përmbytjet masive (FOTO)

Dhjetëra anulime u shtyn dhe shumë të tjera u anuluan në aeroportin ndërkombëtar të Dubait, për shkak të reshjeve të dendura të shiut dhe përmbytjeve që përfshinë vendin.

Burime nga aeroporti “Al Maktoum”raportojnë se dhjetëra fluturime u shtynë ndërsa disa të tjera u transferuan në aeroportet pranë atij të Dubait.

Foto të postuara në rrjetet sociale tregojnë rrugë e zona të përmbytura edhe pse vendin njihet për thatësirën dhe stuhitë e rërës që e përfshijnë herë pas here.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey