Anulohet marshi në Tetovë, do të mbahet gjatë ditës së nesërme

Marshi në ndër të viktimave nga zjarri në spitalin modular, i paraparë për sot shtyhet për nesër. Kjo sipas organizatorëve për shkak se gjatë ditës së sotme pritet të kryhet varrimi i viktimave. Ndryshe marshi ishte paraparë të filloj nga sheshi Iliria në qendër dhe të përfundojë tek spitali i Tetovës.

Kujtojmë se nga zjarri në spitalin e Tetovës, vdiqën 14 persona dhe 12 të tjerë mbetën të lënduar.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey