Arnold Gjergjaj rikthehet në boks me fitore, e nokauton kundërshtarin që në raundin e parë

Boksieri i njohur, Arnold Gjergjaj, u rikthye në ring pas tri vjetëve dhe regjistroi fitore.

Të premten mbrëma, boksieri nga Gjakova mposhti kroatin nga kategoria e peshave të rënda, Tomislav Sentic.

Meçi mes tyre ishte caktuar me gjashtë raunde, por nuk nevojiten të gjithë raundet.

Gjergjaj fitoi me “nok-aut” që në raundin e parë. Meçin e zhvilluar në Zvicër mund ta shikoni duke klikuar KËTU.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey