Arrestohen dy persona nga Shkupi, ja për çka akuzohen

Gjatë ditës së sotme (18.10.2021) në lagjen “Qeramidnica” në ora 13:45 policia ka arrestuar 55 vjeçarin B.A. nga Shkupi, në bazë të një fletarrestimi qendror dhe urdhri të lëshuar nga Prokuroria Themelore Publike për veprën penale “mashtrim”. Ndërkohë në orën 12:40 minuta në rrugën “Naroden Front”, policia gjithashtu ka privuar nga liria 74 vjeçarin G.K. nga Shkupi, për shkak të veprës penale “Evazion fiskal”.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey