Arrestohen edhe pesë protestues në Shkup, kanë dashur të largojnë rrethojat para Kuvendit

MPB njofton se janë arrestuar edhe pesë persona tjerë për shkak të hedhjes së sendeve të forta në objektin e Kuvendit.

“Janë arrestuar M.M (34) nga fshati Gluvo, D.P. (45) nga Shkupi, N.A. (63) dhe S.M. (65), dhe O.Ç. (38) nga Resnja për shkak të tentativës për çmontimit të rrethojës mbrojtëse para ndërtesës së Kuvendit”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje shtojnë se pas plotësimit të dokumentacionit do të pasojnë parashtresat e duhura.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey