Arrestohet 80 vjeçari nga Tetova, posedonte drogë dhe armë ilegale

Efektivët e policisë të SPB Tetovë, dje (9-shtator) rreth orës 12:30, në rrugën “Boris Kidriç” në Tetovë, e kanë privuar nga liria personin S.B. (80) nga Tetova. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tij, është gjetur heroinë, dhe më vonë, gjatë bastisjes së kryer në shtëpinë e tij me urdhër të gjykatës, janë gjetur gjithsej 197 plumba të kalibrave të ndryshëm. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj personit në fjalë do të ngritët padi adekuate.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey