Arrestohet shkupjani për katër vepra penale, mes tyre edhe vrasje!

Më 13.12.2021 në ora 21.40 në objekt hotelerik në rrugën “Prashka” në Shkup, është arrestuar K.D.(39) nga Shkupi.

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, ai kërkohej pas katër fletëarresteve, pas urdhrave të lëshuar nga Gjykata Themelore Shkupi 1, për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprave penale “vrasje”, “vjedhje e rëndë”, “lëndim i lehtë trupor” dhe “pjesëmarrje në rrahje”.

“Të njëjtit i qe parashtruar edhe masa e paraburgimit pas katër urdhrave. Personi do të dorëzohet në burg”, qëndron më tej në njoftim, transmeton TV21.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey