Arrihet marrëveshja, ky është trajneri i ri i Barcelonës

Xavi do të jetë menaxheri i rradhës i Barcelonës, burime të konfirmuar për Goal, pasi që Ernesto Valverde do të largohet në Camp Nou.

Ish mesfushori legjendar ka qenë në bisedime me drejtorin e përgjithshëm të Barca, Oscar Grau dhe sekretarin teknik Eric Abidal ditët e fundit.

Asnjë njoftim publik nuk pritet para se skuadra aktuale e Xavi Al-Sadd të ketë luajtur në finale të Kupës së Katarit më 17 janar./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey