ASh i përgjigjet Mickoskit

Aleanca për Shqiptarët i është përgjigjur liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit në lidhje deklaratën e tij për heqjen e 20% në Kushtetutë që i destinohet gjuhës shqipe, transmeton TV21.

“Gjuha shqipe është gjuhë shqipe dhe si e tillë duhet të qëndrojë edhe në Kushtetutë. Ky është përkushtimi jonë më i rëndësishëm për momentin”, thonë nga ASh.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey