Asnjë viktimë dhe asnjë i shëruar, 2 raste të reja me Covid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.216 testime të realizuara, 2 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar pacientë të shëruar dhe që kanë ndërruar jetë.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, që nga fillimi i epidemisë, nga Covid-19 janë sëmurë 155.684 qytetarë. Prej tyre, janë shëruar 149.977 persona, ndërkaq jetën e kanë humbur 5.484 pacientë. Raste aktive në vend janë 223./TV21

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey