Lajme Shqip

Barça siguron gjysmëfinalen, barazi totale në Juventus-Ajaks

Janë mbyllur pjesët e para të dy çerekfinaleve që po luhen sot në Barcelonë dhe Torino. Katalanasit e Ernesto Valverdes kanë arritur të mbyllin kualifikimin që në 45 minutat e para falë një dygolëshi të Leo Mesit, që në harkun kohor të 4 minutave ka detyruar të kapitullojnë të besuarit …

Read More »

Çaji i Dafinës Me Kanellë Për Rënien e Shëndetshme Nga Pesha

Çaji i Dafinës Me Kanellë Për Rënien e Shëndetshme Nga Pesha

Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kilogramët e tepërt. Në raste të tilla vijnë në ndihmë kurat tërësisht bimore që nuk e dëmtojnë organizmin. Një shembull i këtyre kurave gjendet tek çaji i dafinës me kanellë, që …

Read More »

Zgjidhjet Ideale Natyrale Kundër Ulçerës së Stomakut

Zgjidhjet Ideale Natyrale Kundër Ulçerës së Stomakut

Ulçera e stomakut është një sëmundje e dhimbshme që prek miliona njerëz në botë. Bakteri H.Pylori është shkaktari kryesor i dëmtimit të shtresës së stomakut, megjithatë ulçera mund të shkaktohet edhe nga abuzimi me aspirinë, ibuprofen e ilaçe të ngjashme. Ulçera e stomakut trajtohet me medikamente që synojnë të pakësojnë …

Read More »

TREGIMI RRËQETHËS: Si u bë hoxhë gjeniu Mulla Jakup Hasipi

pyet: “Si të lindi ideja mu bë hoxhë?” Mulla Jakupi u përgjigjë: “Unë edhe mos me pas qenë hoxhë kam pas dëshirë me qenë hoxhë. Pas kësaj pyetje po ua tregojë një sekret që nuk e di askush Babai im i ka treguar vetëm nënës time dhe ajo më ka …

Read More »

Anketa e re: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut (TABELA)

Anketa e re: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut (TABELA)

Kandidati për president i LSDM-së Stevo Pendarovski kryeson me 3.7 për qind diferencë para kandidates së VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska Davkova tregon anketa e re e porositur nga Televizioni “Telma”, ndërsa e përpunuar nga Instituti për Demokraci Societas Civilis në bashkëpunim me QMBN-në. Sipas anketës, Pendarovski ka marrë mbështetje prej 27.2 …

Read More »

VMRO: Shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare, vepër penale

VMRO: Shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare, vepër penale

Rreth shpalljes së Ligjit për Gjuhët në Gazetën zyrtare ka reaguar edhe VMRO-DPMNE-ja opozitare duke paralajmëruar se kjo është vepër penale për të cilën mund të përfundohet në burg. “Paralajmërojmë drejtorin e Gazetës Zyrtare, Martin Kostovski se shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare është vepër penale për të …

Read More »

Kështu rregullohet Elita para se të dal live në emision

Kështu rregullohet Elita para se të dal live në emision

Elita Rudi është njëra ndër moderatoret me seksi shqiptare. Tash e një kohë ajo është në lidhje me reperin e njohur, Gjiko të cilët duket se kanë një lidhje shumë të shëndoshë, shkruan ORAinfo. Të dy janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bëjnë postime nga më të ndryshme, shpesh …

Read More »