Lajme Shqip

VMRO: Shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare, vepër penale

VMRO: Shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare, vepër penale

Rreth shpalljes së Ligjit për Gjuhët në Gazetën zyrtare ka reaguar edhe VMRO-DPMNE-ja opozitare duke paralajmëruar se kjo është vepër penale për të cilën mund të përfundohet në burg. “Paralajmërojmë drejtorin e Gazetës Zyrtare, Martin Kostovski se shpallja e Ligjit për gjuhët në Gazetën Zyrtare është vepër penale për të …

Read More »

Kështu rregullohet Elita para se të dal live në emision

Kështu rregullohet Elita para se të dal live në emision

Elita Rudi është njëra ndër moderatoret me seksi shqiptare. Tash e një kohë ajo është në lidhje me reperin e njohur, Gjiko të cilët duket se kanë një lidhje shumë të shëndoshë, shkruan ORAinfo. Të dy janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bëjnë postime nga më të ndryshme, shpesh …

Read More »

Dua Lipa thyen rekord

Dua Lipa thyen rekord

Dua Lipa, është shpallur artistja femër e para dhe e vetmja në histori si më e dëgjuar në shërbimin e njohur digjital të muzikës, Spotify. 4 këngë nga Dua Lipa kanë arritur mbi 500 milionë dëgjime në këtë shërbim digjital të muzikës. Ky lajm e ka gëzuar edhe Dua Lipën …

Read More »

VMRO, akuza pushtetit për uljen e natalitetit

VMRO, akuza pushtetit për uljen e natalitetit

Qeveria e kryeministrit Zaev fajësohet për zvogëlimin numrit të lindjeve të foshnjave. Këto akuza i bëri sot VMRO-DPMNE-ja, duke pretenduar se në kohën e tyre, janë angazhuar në rritjen e natalitetit, apo rritjen e numrit të foshnjave të lindura. Deputeti opozitar Vllatko Gjorqev, tha se kjo vjen si pasojë e …

Read More »

Janushev: Barazimi i integrimit dhe marrëveshjes, nënçmim

Janushev: Barazimi i integrimit dhe marrëveshjes, nënçmim

VMRO-DPMNE-ja thotë se është “pro” BE-së dhe NATO-s por kundër marrëveshjes, siç e quajnë ato, kapituluese më Greqinë. Nga partia e Mickoskit thonë se është nënçmuese që kundërshtimi i marrëveshjes me Greqinë të barazohet me refuzim të vlerave evropiane. Pjesa më e madhe e qytetarëve është për integrim në NATO …

Read More »

Merkel viziton Ganën në kuadër të vizitës së saj në Afrikën Perëndimore

Merkel viziton Ganën në kuadër të vizitës së saj në Afrikën Perëndimore

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka arritur të enjten në Ganë, në kuadër të vizitës së saj në Afrikën Perëndimore, me qëllim të rritjes së investimeve në rajonin prej nga nisen shumë migrantë drejt Evropës, transmeton AP. “Unë thellësisht besoj se mund të ketë Bashkim Evropian të suksesshëm, vetëm nëse përballemi …

Read More »

Qeveria siriane pranon se po përgatitet për ofensivë ushtarake

Siria ka pranuar se është duke u përgatitur për një ofensivë kundër luftëtarëve rebelë në provincën Idlib, derisa aleatja e saj, Rusia planifikon realizimin e stërvitjeve detare në Detin Mesdhe. Këto hapa të Rusisë vijnë në kohën e rritjes së tensioneve me Perëndimin në këtë rajon. Pasi ka biseduar me …

Read More »

Lamtumirë lëvizjes sezonale të akrepave të orës?

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Gati është e sigurt se lëvizja e akrepave të orës do të shfuqizohet, por se nuk dihet kur.Bashkimi Evropian i ka pyetur qytetarët e vet në mes të verës së nxehtë se a dëshirojnë ta mbajnë kalimin prej llogaritjes verore të kohës në atë dimërore, dhe nëse duan, cilën llogaritje dëshirojnë ta mbajnë – atë verore apo dimërore.Shumica e qytetarëve të Bashkimit Evropian e kanë pranuar duar hapur këtë ide. Rreth dy milionë prej tyre janë kyçur në debatin online nëpër faqet e Komisionit Evropian i cili debat filloi më 4 korrik dhe përfundon sot më 16 gusht. A është ky fillimi i epokës së re?Mirëpo rruga deri në ndryshim është i gjatë. Sidomos kur bëhet fjalë për BE. Vlerësimi i rezultateve të hulumtimeve do të zgjasë, ka porositur zyra e Komisionit Evropian në Berlin. Pastaj, edhe ekspertët duhet të japin mendimin e tyre para se Komisioni Evropian ta bëjë rekomandimin, transmeton Insajderi.com.Qysh tani është e qartë se ndryshimi i llogaritjes së kohës në ritmin gjashtëmujor nuk po e ..

Read More »

Pas divorcit Johnny Depp po përballet me një vështirësi tjetër

Ylli i Hollivudit aktori Johnny Depp, që nga ndarja me aktoren Amber Hard, po vazhdon të ketë momente mjaft të vështira në jetën e tij.Ndarja nga aktorja vitin e kaluar, ishte një divorc mjaft i vështirë i cili ka pasuar me dhimbje të mëdha dashurie, por edhe në përditshmërinë e aktorit në lidhje me skenën e filmit.Sipas CNN Turk, “Global Road Entertainment” vendosi të tërheqë filmin biografik “City of Lies” me Johnny Depp nga shfaqja e cila pritej të bëhej më 7 shtator në kinema në Shtetet e Bashkuara.Arsyeja për vendimin e tërheqjes nga shfaqja, është se Johnny Depp po lufton me një punonjës mjaft të vendosur dhe emri i tij është i përfshirë në dhunë.The post Pas divorcit Johnny Depp po përballet me një vështirësi tjetër appeared first on INSAJDERI.

Read More »