Regjistrimi i popullsisë, Nuhiu thirrje mërgimtarëve

Është ngritur kapaciteti I punonjësve në drejtorinë e gjendjes civile me qëllim që qytetarët të kryejnë…

Zaev: Koalicionin do të kemi edhe me Lëvizjen Besa dhe PDSH-në

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev thotë se koalicionet po i bëjnë për shkak të…

Kur Nora Gjakova luftonte për medaljen e artë, RTSH na jepte ndeshjen e Serbisë

Dita e sotme ishte e shënuar jo vetëm për Kosovën, por për të gjithë shqiptarët kudo…

Propozim ligji i shtetësisë drejt miratimit

Propozim-ligji për shtetësi, drejtë miratimit. Komisioni për Çështje Evropiane sot mbyll shqyrtimin e amendamenteve, për t’i…

Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës

Majlinda Kelmendi ka konfirmuar se gara në Lojërat Olimpike Tokio 2020 ishte e fundit në karrierën…

Zaev: Koalicionet i bëjmë në bazë të udhëzimeve të qytetarëve

Koalicionet i bëjmë për shkak të udhëzimeve të vetë qytetarëve. Ajo që fiton, arrin realizojë dhe…

ASH-AA: U vërtetua korrupsioni në polici, prokurori dhe gjyqësor

Këto ditë Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin e publikuar për Maqedoninë e Veriut edhe një…

Avokati i Janakieskit, Veljanovskit dhe Ristovskit: Nuk është i qartë vendimi

Avokati Elenko Milanov i cili përfaqëson të akuzuarit Trajko Veljanoskin, Mile Janakieskit dhe Spiro Ristovskin tha…

Tearca së shpejti do të bëhet me rrjet kanalizimi fekal

Në Komunën e Tearcës, po punohet për instalimin e një rrjeti të kanalizimit fekal, i cili…

Shahpaska: Nuk heqim dorë nga rritja e kompensimit për personat me aftësi të kufizuara

“Ne nuk heqim dorë nga rritja e kompensimit monetar për personat me aftësi të kufizuara. Rritja…

Në Strugë do të ndërtohet qendër për fëmijët me nevoja të veçanta

Edhe një lajm i mirë për qytetin e Strugës. Ramiz Merko së bashku me Ergin Borovën,…

Ganiu i bashkëngjitet defilesë së ansambleve pjesëmarrëse në “Folk Fest 2021”

Kryetari i Çairit, Visar Ganiu ka pritur përfaqësuesit e ansambleve të cilët do të performojnë në…

Lirohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit miratoi vendimin, me të cilin bëhet ulja…

Arrest shtëpiak për të dënuarit në rastin “Organizatorët e 27 prillit”

Këshilli Gjyqësorë në krye me gjykatësin Ilija Trpkov ka shqiptuar arrest shtëpiak për Trajko Veljanovskin, Spiro…

Dy viktima dhe 10 raste të reja me virus

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.473 teste të kryera janë regjistruar 10…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey