Itali, porosisin kafe: Paguajnë 100 euro në shenjë solidariteti

Dy miq në Caserta të Italisë porositën kafe dhe paguan për të nga 50 euro secili,…

SMART PUBLISHER

Pasojat e Covid: Pastrohet ajri, bien emetimet e dioksidit të karbonit (Shifrat)

Politikat qeveritare në mbarë botën për mbylljen e aktivitetit ekonomik gjatë pandemisë së Covid-19, kanë bërë…

SMART PUBLISHER

Britanikët injorojnë koronavirusin dhe dynden plazheve, gati ushtria e “gjurmuesve” (FOTOT)

Temperaturat e larta, kanë bërë që britanikët të thyejnë karantinën dhe të dynden drejt plazheve. Temperaturat…

SMART PUBLISHER

Refuzuan izolimin/ Suedia me shkallën më të lartë e vdekshmërisë në Europë, ja shifrat

Suedia ka regjistruar mesatarisht 6,25 vdekje në ditë për një milionë vetë për shkak të koronavirusit…

SMART PUBLISHER

Italia regjistron 161 viktima në 24 orët e fundit, thirrja e fortë e kryeministrit Conte

Italia vazhdon të regjistrojë viktima e raste pozitive me COVID-19. Kryeministri Giuseppe Conte i ka bërë…

SMART PUBLISHER

Histori e pazakontë/ E rrëmbyen 2 vjeç, bashkohet me familjen pas 30 vjetësh (FOTO)

Një burrë, i cili ishte rrëmbyer kur ishte fëmijë, 32 vite më parë, më në fund…

SMART PUBLISHER

Gjashtë javë në intubim, ndryshimi drastik që pësoi infermieri i infektuar me COVID-19 (FOTO)

Duke qenë se janë në vijën e parë të luftës ndaj COVID-19, mjekët dhe infermierët janë…

SMART PUBLISHER

“Shpërndaj parlamentin, burg për Edi Ramën”, thirrjet në kor tek protesta për Teatrin

Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë drejtuar Presidentit Ilir Meta nga sheshi i…

SMART PUBLISHER

Klima politike e acaruar/ Rama: Ja si do binden PD dhe LSI të ulen në tryezën për Reformën Zgjedhore

Pikërisht në orarin e protestës, Rama jep mesazhe live në television për reformën zgjedhor. Ai thotë…

SMART PUBLISHER

Protesta për Teatrin/ Pas fjalimit, Neritan Liçaj përqafohet me Bashën (FOTOT)

Aktori Neritan Liçaj falenderon kreun e opozitës Lulzim Basha për mbështetjen e protestës së artistësve dhe…

SMART PUBLISHER

Gazetari i dhunuar flet për ‘hakmarrje’: Nuk e fal Edi Ramën e Sandër ‘Leshin’

Analisti dhe gazetari Alfred Lela ishte sot i pranishëm në protestën e dytë të Aleancës për…

SMART PUBLISHER

E pabesueshme/ McGregor me truproja shqiptare, sekretin e nxjerr kampion shqiptar i Kick-Box (EMRI+FOTO)

Florian Marku, kick-boxeri shqiptar me ambicie shumë të mëdha, është shumë premtues në këtë sport. Ai…

SMART PUBLISHER

“Shkër*ata”/ Protestuesi i merr mikrofonin biondes, Basha shpërthen në të qeshura (FOTOT)

Një protestues mjaft i ngazëlluer dhe që të jepte përshtypjen se ishte në gjendje të dehur…

SMART PUBLISHER

Gjendet i pajetë i riu shqiptar në SHBA, u zhduk me makinë që në 7 prill (EMRI+DETAJE)

Mediat lokale në Detroit kanë raportuar gjetjen e trupit të jetë të 24-vjeçarit shqiptar Arsim Zendeli.…

SMART PUBLISHER

“Një lajm me rëndësi”, Rama reagon për shqiptarët e gjobitur në Greqi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të një lajmi se po gjobiten shqiptarët që kanë…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey