S’ka të vdekur dhe vetëm dy raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se…

Reagon KMDLNj për pretendimet e Simmonsit për gjyqtarët e EULEX-it

Pretendimet e Simmonsit për gjyqtarët e EULEX-it, reagon KMDLNj. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe…

Arrestohet një anëtari LDK-së

Policia e Kosovës ka njoftuar për një përleshje në fshatin Blaç të Komunës së Dragashit. Një…

Ministri Sveçla po qëndron për vizitë zyrtare në Francë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Xhelal Sveçla, po qëndron sot në një vizitë zyrtare në…

Rrëfehet presidentja Osmani, zbulon tregon se çfarë bisedoi me Erdoganin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu theksoi rëndësinë e mbështetjes së Turqisë në pjesëmarrjen e vendit të…

Taksa ekologjike, Besimi: Mbështesim jetën cilësore për qyetarët

Vendimi për rritjen e taksës ekologjike për derivatet e naftëse dhe ulja e TVSH-në për çmimin…

MF, BEI dhe Banka Zhvillimore nënshkruan marrëveshje për kredi të reja të lira në vlerë prej 100 milionë euro për ndërmarrje të vogla dhe të mesme

Sot, ministri i Financave Fatmir Besimi, nënkryetarja e BEI Liljana Pavllova dhe drejtori i Bankës Zhvillimore…

Përsëri shtrenjtohen derivatet e naftës, ja për sa denar

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka sjell vendim, që të rriten çmimet e derivateve të naftës. Çmimi…

“Inatet shqiptare” rrezikojnë komunën e Brvenicës!

Gara elektorale e vjeshtës pritet të jetë tepër interesante, sidomos në Komunën e Brvenicës. Në zgjedhjet…

Maqedoni: Kriza po kalon, punëtorë në hoteleri nuk ka

Situata në sektorin hotelerik, që e mbijetuan goditjen më të madhe gjatë pandemisë është alarmante. Kompanive…

3 raste të reja me virus dhe 2 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orët e fundit në Republikën e Maqedonisë së Veriut sipas Ministrisë së Shëndetësisë vetëm…

Shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Nehat Curi

Sot në fshatin Tanushë bashkë me familjarë të dëshmorëve, veteranë dhe invalidë të luftës së Ushtrisë…

Vitin e kaluar vdekshmëria është rritur për 26%!

Numri i personave të vdekur është rritur për 26% në krahasim me vitin 2019 dhe arrin…

Seanca e radhës ndaj Pjetër Shalës do të mbahet në mes të shtatorit

Ende është duke vazhduar seanca e tretë për ecurinë e rastit ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimatare…

Edita Tahiri radhitë pikat kryesore që i munguan platformës se kryeministrit Kurtit në Bruksel

Ish-kryenegociatorja në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka radhitur tri pikat, që sipas saj, i munguan platformës…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey