2019-ta, viti i dështimit për Kosovën?! Nuk u anëtarësua në asnjë organizatë ndërkombëtare

Dështimi ndër vite i Kosovës për t’u anëtarësuar në ndonjë organizatë ndërkombëtare e ka përcjellë edhe…

SMART PUBLISHER

Deportimi i Harun Çelik, Avokati i Popullit: Po shqyrtojmë rastin, do flasim pasi të mbledhim informacion

Deportimi nga Shqipëria i Harun Çelik ka sjellë dhe një herë në vëmendje, debatin për gylenistët,…

SMART PUBLISHER

Sulm me raketa pranë Ambasadës amerikane në Bagdad

Tensionet në Lindjen e Mesme vijojnë të jenë tejet të larta pas vrasjes së komandantit të…

SMART PUBLISHER

Zjarret masive në Australi u marrin jetën 20 personave, 17 të tjerë të zhdukur

Prej disa javësh tashmë Australia është përfshirë nga zjarre masive duke rrezikuar jetën e mijëra njerëzve.…

SMART PUBLISHER

Reali e nis vitin me sukses në derbi, “buzëqesh” edhe Valencia

Reali i Madridit e nis me këmbën e mbarë vitin 2020. Los Blancos triumfuan lehtësisht 0-3…

SMART PUBLISHER

Libia, kundër bashkëpunimit ushtarak me Turqinë

Parlamenti i Libisë në mënyrë unanime ka votuar kundër marrëveshjeve për bashkëpunim në fushën e sigurisë…

SMART PUBLISHER

“Vdekje Amerikës”, thirrjet e iranianëve në varrimin e Gjeneralit

Me mijëra persona kanë shoqëruar Gjeneralin Qasem Soleimani, i vrarë të enjten nga një operacion ushtarak…

SMART PUBLISHER

Pas vrasjes në Iran, Greqia “blindon” ambasadën amerikane e atë izraelite

Për përballimin e një rreziku të mundshëm të përshkallëzimit edhe më të madh të konflikteve në…

SMART PUBLISHER

Tensionet me Malin e Zi, Vuçiç anulon vizitën në Podgoricë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, vendosi të anulonte vizitën private të planifikuar në Malin e Zi,…

SMART PUBLISHER

Nis përhapja e gripit, komplikacione dhe temperaturë 40 gradë

Temperaturat e ulëta mëngjeseve dhe darkave kanë rritur fluksin e pacientëve të prekur nga virozat e…

SMART PUBLISHER

Irani kërcënon SHBA-në: Do hakmerremi me të njëjtën monedhë!

“Përgjigja ndaj një veprimi ushtarak, është po një veprim ushtarak. Ndaj kujt? Kur, ku? Këtë do…

SMART PUBLISHER

Aleanca e Teatrit zhvillon tryezë për reformën zgjedhore, plasin kundërshtitë mes tyre

Vazhdon përçarja mes aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit me njëri-tjetrin. Kësaj radhe regjisori Kastriot…

SMART PUBLISHER

Aksident i frikshëm tek ‘Ura e Tabakëve’, pema shpëton këmbësorët

Një aksident ka ndodhur sot tek “Ura e Tabakëve” në Tiranë. Raportohet se një automjet me…

SMART PUBLISHER

“Na e sill për qejf”/ Kush është ish-missi që përmendet në bisedat e ‘Zogut të Tiranës’

Përgjimet e Hermes Nikajt, i njohur ndryshe si “Zogu i Tiranës”, janë kthyer tashmë në një…

SMART PUBLISHER

“Vdekje Amerikës!”/ Lot dhe premtim për hakmarrje në funeralin e gjeneralit iranian (FOTO)

Mijëra njerëz morën pjesë në ceremoninë e varrimit të gjeneralit iranian, Qassem Soleimani. Ata brohorisnin ‘Vdekja…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey