Zamira Krasniqi

Negociata për PSP-në, Zaevi optimist për një marrëveshje të mundshme

Negociata për PSP-në, Zaevi optimist për një marrëveshje të mundshme

Kryeministri Zoran Zaev është optimist se pushteti dhe opozita do të arrijnë konsensus për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike dhe fatin e PSP-së. Zaev shton se grupet duhet të ndjekin hapat e negociatave për ATO dhe ASK-në, me qëllim që epilogu të jetë konsensusi gjithë partiak. Kryeministri Zoran Zaev është optimist …

Read More »

Zaevi uron Tamarën: Ka kohë që nuk jemi ndje kaq krenar

Zaevi uron Tamarën: Ka kohë që nuk jemi ndje kaq krenar

Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë në profilin e tij në Fejsbuk i uroi përfaqësues së vendit Tamara Todevskës fitimin e vendit të tetë në finalen e Eurovizionit në Tel Aviv. “Urime Tamara, urime TeamTamara. Të çmuara janë këto momente të unitetit të cilat na i sollët nëpërmjet muzikës. Ka kohë që …

Read More »

Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme

Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme

Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje të vazhdueshme[/caption] Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të caktuara reflektojnë në trup dhe energji. Jeta dinamike është një nga shkaqet e shumta të lodhjes, por shpesh …

Read More »

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Kërçovë-Ohër, një i vdekur

Auto Draft

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 13:50 në autostradën Ohër-Kërçovë në fshatin Dobrenoec ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku mes makinës “Suzuki Maruti” me targa të Kërçovës, të drejtuar nga J.S. (58) nga fshati Lavçani i dhe makinës Volkswagen Passat me targa të Kërçovës, të drejtuar nga J.S. (30) …

Read More »

Kamionit i del goma dhe përfundon drejt e në makinë (FOTO)

Kamionit i del goma dhe përfundon drejt e në makinë (FOTO)

Një shofer është quajtur “personi më fatlum në botë” pasi një gomë e cila erdhi nga një kamion, u përplas në makinën e tij në autostradën M6 në Angli. Goma u shkëput nga një HGV, kaloi pengesën qëndrore dhe u përplas në xhamin e Peugeot. Policia e Lanashire të Anglisë, …

Read More »

Rihanna konfirmon albumin e ri, frymëzohet nga fansat për titullin

Rihanna konfirmon albumin e ri, frymëzohet nga fansat për titullin

Ylli i popit Rihanna në një intervistë për T Magazine ka konfirmuar se po punon për sjelljen e një albumi të ri. Ajo nuk dha një datë të saktë se kur do dalë në treg albumi dhe ende nuk i ka gjetur një emër. Por pranoi se mund ta quante …

Read More »

Verbohet ish ylli i Spice Girls

Verbohet ish ylli i Spice Girls

Ish ylli i Spice Girl është verbuar përkohësisht për shkak të një infeksioni në sy. Raportohet se Mel B po rikuperohet dhe është mirë. Këngëtarja u trajtua pas shpërthimit të një herpesi në sy që e la të verbër për pak kohë. “Tani po bëhet mirë, nuk është verbuar. Kjo …

Read More »

FPOE mocion mosbesimi për Kurz

FPOE mocion mosbesimi për Kurz

Tashmë ish-partneri i koalicionit austriak qeveritar, FPOE do të kërkojë në Parlament një mocion mosbesimi për kancelarin dhe udhëheqësit Partisë Popullore (FP) austriake Sebastian Kurz, tha ish-ministri i Brendshëm Herbert Kickl për gazetën austriake ”Oesterreich”. “Kush jep besim, merr besimin. Ata që japin mosbesim, marrin mosbesim”, thotë Kickl i FPOE-së. …

Read More »

OKB shpreh shqetësim për retorikën midis SHBA-së dhe Iranit

OKB shpreh shqetësim për retorikën midis SHBA-së dhe Iranit

Kombet e Bashkuara shprehën shqetësim për retorikën gjithnjë e më konfrontuese midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit dhe bënë thirrje për qetësi. Në një nga postimet e tij në Twitter, presidenti amerikan, Donald Trump, tha se “nëse Irani do luftë, ajo do të jetë fundi zyrtar i Iranit”. Ministri i …

Read More »

FRONTEX nis sot misionin e saj në Shqipëri

Agjencia Evropiane e Mbrojtjes së Kufirit (FRONTEX nis të martën (sot) misionin e saj në Shqipëri. Falë marrëveshjes së nënshkruar në tetorin e vitit 2018, pritet të zbarkojnë 50 oficerë të FRONTEX, që do të bashkëpunojnë dhe bashkëveprojnë me oficerët tanë të policisë kufitare dhe migracionit. Oficerët e FRONTEX, do …

Read More »

Qentë endacak, pengesë apo pjesë e manifestimit?!

Qentë endacak, pengesë apo pjesë e manifestimit?!

Në ceremoninë e manifestimit të 70 vjetorit të UKIM, në tepihun e kuq u vërejt një qen endacak. Të pranishmit komentuan në forma të ndryshme. Disa prej tyre si në shaka thonin se bëhet fjalë për pjesëmarrës në manifestim, derisa për të tjerët kjo nuk ishte një fotografi e mirë …

Read More »

Kampioni i botës vazhdon me Çellsin për 2 vite

Auto Draft

Sulmuesi francez Olivier Zhiru, kampion bote me Francën, do të qëndrojë te Çellsi edhe sezonin e ardhshëm. Sipas “The Sun”, klubi londinez do t’i rinovojë kontratën 32-vjeçarit, për të evituar rikthimin e tij në Francë. Pritet që Çellsi t’i ofrojë një kontratë 1+1 (një vit me të drejtë rinovimi edhe …

Read More »

Tetovë, 55-vjeçari shtyp për vdekje kolegun e punës

Tetovë, 55-vjeçari shtyp për vdekje kolegun e punës

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 11:30, në rrugën lokale të fshatit Pirok të Tetovës, një furgon “Mercedes” me targa të Tetovës, në pronësi të një Ndërmarrje Publike në Tetovë, e drejtuar nga A.F. (55) nga fshati Bogovinjë ka goditi këmbësorin O.M. (40) nga po ashtu nga fshati Bogovinjë, i …

Read More »