Zamira Krasniqi

Kampioni i botës vazhdon me Çellsin për 2 vite

Auto Draft

Sulmuesi francez Olivier Zhiru, kampion bote me Francën, do të qëndrojë te Çellsi edhe sezonin e ardhshëm. Sipas “The Sun”, klubi londinez do t’i rinovojë kontratën 32-vjeçarit, për të evituar rikthimin e tij në Francë. Pritet që Çellsi t’i ofrojë një kontratë 1+1 (një vit me të drejtë rinovimi edhe …

Read More »

Aksidentohet autobusi, 25 persona humbin jetën

Aksidentohet autobusi, 25 persona humbin jetën

Alsat-M 2019-04-23T09:15:40+02:00 Në Yolosa në veri të Bolivisë njëzet e pesë persona humbën jetën dhe 24 të tjerë u plagosën pasi një autobus doli nga rruga duke u rrëzuar në një greminë 300 metra. Ngjarja ka ndodhur në Yolosa në veri të Bolivisë. Ndërsa sipas hetimeve të para shkak i …

Read More »

Bëhuni gati, këto janë ndryshimet fundamentale që do sjellë Instagram-i

Bëhuni gati, këto janë ndryshimet fundamentale që do sjellë Instagram-i

Platforma e të rejave të fundit në Instagram mund të pësojë një ndryshim rrënjësor së shpejti. Gjigant i rrjeteve socale ka marrë në konsideratë largimin e numrit të pëlqimeve në postimet e përdoruesve, në një përpjekje për të shpërndarë pak “presion” nga platforma, transmeton lajmi.net. Studiuesi i aplikacioneve, Jane Manchun …

Read More »

Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut

Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut

Google është afër plasimit të modalitetit të errët për shfletuesin ‘Chrome’ tek përdoruesit e ‘Android’, sipas raporteve të fundit. Sipas raportit, modaliteti i errët është në dispozicion për versionin 74 të Google Chrome për Android, i cili mund të shkarkohet nga ‘Play Store’ ose ‘APK Mirror’, transmeton lajmi.net. Kur të …

Read More »

Kampionat Botëror në dije në shkollën e mesme “Jahja Kemal”

Kampionat Botëror në dije në shkollën e mesme “Jahja Kemal”

Kupa Botërore e Dijes (WSC) edhe këtë vit raundi lokal dotë zhvillohet në ShMP Jahja Kemal E themeluar në vitin 2007, kupa ndërlidhë mbi 20 mijë nxënës nga 50 vendet e botës. Qëllimi është që të inspirojë tek të rinjtë dashurinë ndaj mësimit, arritjen e kualiteteve të reja dhe ndjenja …

Read More »

Osmani: Gabuam që e larguam Aleancën për Shqiptarët

Osmani: Gabuam që e larguam Aleancën për Shqiptarët

Shkruan: Hadi Osmani Sonte ne nuk duhet të festojmë fitoren ndaj Siljanovskës, nuk meritojmë as të flemë. Sonte deri në mëngjes duhet të lutemi për falje,që si një parti LSDM dhe si qeveri gabuam ndaj popullit shqiptar në Maqedoni, duke am.nistuar ose duke heshtur para kr.imit në bllokun politik shqiptar. …

Read More »

Zaevi mori shuplakën, ndërsa partitë shqiptare ujin e ftohtë

Zaevi mori shuplakën, ndërsa partitë shqiptare ujin e ftohtë

“Duke bojkotuar zgjedhjet e 5 majit, automatikisht kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferizgjidhet përkohësisht president i Maqedonisë së Veriut” Arben LLALLA Zgjedhjet për presidentin e Maqedonisë së Veriut të mbajtura më 21 prill, treguan se opozita sllavomaqedonase dhe ajo shqiptare janë fituesit morale përballë makinerisë së kualicionit …

Read More »

Milan me super transferim nga Ajaxi

Milan me super transferim nga Ajaxi

Milan po mendon që në verë të peshkojë te Ajaxi. Skuadra italiane kishte tentuar ta transferonte Donny van de Beek para dy vitesh, por që nuk kishin arritur një gjuhë të përbashkët, përcjell lajmi.net. Por, mesfushori holandez ka bërë të ditur se ai është i gatshëm përsëri që të transferohet …

Read More »

Zidane i largon tre lojtarë nga Real Madrid

Auto Draft

Zinedine Zidane do t’i largojë disa lojtarë nga Real Madrid, duke krijuar kështu hapësirë për transferimet e reja. Trajneri francez u ka bërë me dije lojtarëve si, Marcos Llorente, Dani Ceballos dhe Sergio Reguilon, që të gjejnë një skuadër të re, përcjell lajmi.net. Zidane dëshiron që të tre lojtarët të …

Read More »

Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

Pas 300 ndeshjeve, 140 golave dhe së paku 18 trofe të fituar, Arjen Robben po i jep fund aventurës në futbollin evropian. Arjen Robben ka bërë të ditur muaj më parë se do të largohet nga Bayern Munich pas 10 vitesh qëndrimi në Allianz Arena. Sulmuesi holandez ka kontratë me …

Read More »

Klopp tallet me Man Unitedin

Klopp tallet me Man Unitedin

Jurgen Klopp e ka tallur Manchester Unitedin duke sugjeruar se skuadra e Ole Gunnar Solskjaer nuk do të jetë në gjendje të ketë çfarëdo ndikimi në derbin e së mërkurës me Manchester Cityn, duke e marrë si dëshmi humbjen turpëruese 4:0 të së dielës kundër Evertonit. Liverpooli i Kloppit është …

Read More »

Benzema: A duhet Real Madridi ta blejë një sulmues të ri? Nuk më bën

Benzema: A duhet Real Madridi ta blejë një sulmues të ri? Nuk më bën

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, këmbëngul se është i përqendruar në punën e tij në fushë dhe se nuk i bën nëse klubi vendos apo jo të blejë një sulmues të ri, duke theksuar se i takon vetë klubit të bëjë siç ndihet në këtë drejtim. Benzema shënoi het-trik …

Read More »

Fotografia prekëse e Messit kur ishte fëmijë dhe bashkëshortes së tij të tanishme

Fotografia prekëse e Messit kur ishte fëmijë dhe bashkëshortes së tij të tanishme

Një fotografi e pa publikuar deri tani e Lionel Messit kur ai ishte djalosh shumë i ri me bashkëshorten e tij të tanishme, Antonela Roccuzzo, është plasuar në rrjetet sociale. Kapiteni i Barcelonës u martua me dashurinë e fëmijërisë në vitin 2017, për ai e takoi Roccuzzon për herë të …

Read More »

Kimi dhe Putini, ja kur vjen takimi?!

Kimi dhe Putini, ja kur vjen takimi?!

Koreja e Veriut konfirmoi se udhëheqësi i saj, Kim Jong Un, do të vizitojë Rusinë “së shpejti”. Agjencia zyrtare e lajmeve KCNA tha se presidenti rus, Vladimir Putin, e ftoi Kimin në vizitë, por nuk raportoi se kur saktësisht do të ndodhë takimi. Në një deklaratë të publikuar në ueb-faqen …

Read More »