Aziri: BE-ja edhe një shuplakë BDI-se dhe Teuta Arifit!

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri ka komentuar lajmin në media se BE-ja ka refuzuar kandidaturën e Teuta Arifit dhe BDI për ambasadore në këtë organizatë.

“Bashkimi Evropjan edhe një shuplakë BDI-se dhe Teuta Arifit! Propozimi i kuqe që Teuta Arifi të dërgohet si ambasadore në Bruksel mori dritë të. Nuk e ka kaluar filtrin!”, është shprehur Aziri. (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey