BARCELONA DO TË LUAJË PA MESSIN NË KËTË PËRBALLJE

Klubi futbollistik spanjoll, Barcelona, do të luajë ndeshjen në udhëtim të dielën kundër Eibar, transmeton Insajderi.
Sulmuesi Lionel Messi mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit për Barcelonën pasi ai ka kërkuar nga trajneri i tij, Ronald Koeman të qëndrojë jashtë ndeshjes së fundjavës, e cila është e fundit për Barcelonën për këtë edicion.
Barcelona u përjashtua nga gara për titull të ‘La Liga-s’, pas humbjes 2-1 ndaj Celta Vigo javën e kaluar.
Messi ka luajtur 47 herë në të gjitha ndeshjet e Barcelones këtë sezon, duke shënuar 38 gola dhe 11 asistime.
Kjo është renditja në La Liga.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey