Barcelona e shet një tjetër futbollist

Alena ka bërë 43 paraqitje me Barcelonën që prej vitit 2016/17 kur debutuar ne Copa del Rey kundër Hércules ku realizoi golin e fitores për 1-0.

Carles Aleñá është larguar nga Barcelona.

Mesfushori është shitur te Getafe, pra do të vazhdojë të luajë në La Liga.

Barcelona ka ruajtur 50% të shitjes së lojtarit në të ardhmen dhe ka të drejtën e riblerjes në fund të 2022.

Alena ka bërë 43 paraqitje me Barcelonën që prej vitit 2016/17 kur debutuar ne Copa del Rey kundër Hércules ku realizoi golin e fitores për 1-0.

Ai është i sakrifikuari i radhës në rrugën për të mbledhur para për Lionel Messin, të cilit tani për tani Barcelona s’mund t’i ofrojë kontratë të re dhe vazhdon të jetë futbollist i lirë që nga 30 qershori.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey