BDI për hetimin për tragjedinë në Tetovë: Presim të ndërmerren të gjitha masat

Bashkimi Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllime dhe pret që të gjitha institucionet kompetente, të ndërmarrin veprime për zbulimin e shkaqeve, që çuan deri te zjarri që ua mori jetën 14 personave në Qendrën Kovid në Tetovë.

“Presim që të ndërmerren të gjitha masat nga institucionet kompetente”, tha Nuhiu, transmeton TV21.

Ka refuzuar edhe të komentojë deklaratat e fundit nga krerët shtetëror dhe komunal si dhe të japë çfarë do komenti për rastin tragjik.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey