Befasi e madhe: Pato mbetet pa kontratë, kthehet në Itali

Ka mbetur pa kontratë, Pato kthehet në Itali.

Sipas disa mediave spanjolle, përfshirë revistën “Don Balon”, Alexandre Pato është pranë rikthimit në Serie A, por jo me fanelën e Milanit, klub ku shpërtheu dhe u bë i famshëm përpara se të niste kalvarin e dëmtimeve.

Genoa është një hap larg për të bërë një marrëveshje me sulmuesin brazilian, aktualisht pa ekip.

Pato, i lindur në vitin 89, pasi kishte shpërthyer me Internacional të Porto Alegre u ble nga Milani ku ai qëndroi për pesë sezone para se të kthehej në Brazil, së pari te Corinthians pastaj te San Paolo.

Ai provoi fatin e tij në Evropë te Chelsea dhe Villareal, por në tre sezonet e fundit luajti në Kinë, me Tianjin Quanjian, dhe vitin e kaluar përsëri në San Paolo para se të zgjidhte kontratën e tij.

Genoa, e cila tani për tani është mbështetur te Destro dhe Pandev përveç bastit Shomurodov, pas largimit të Piatek nuk ka pasur më një sulm dyshifror dhe gjithashtu kishte vlerësuar figurën e Mario Balotelli në këtë seancë tregu.

Ndërkohë, megjithatë, në Brazil vazhdon të shkruhet se Pato do të ishte gjithashtu shumë i interesuar për Monza-n e Silvio Berlusconi, ish-president i Pato-s te Milani, ndërsa interesimi për “Papero” nga Spezia duket se u dobësua.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey