Befasi e madhe: Pioli nuk e thërret fare yllin e madh në ndeshjen kundër Shamrock Rovers

KF Liria i kërkon Lazios para nga transferimi i Vedat Muriqit

Trajneri i Milanit Stefano Pioli ka emëruar skuadrën e tij për ndeshjen e raundit të dytë kualifikues të Europa League kundër Shamrock Rovers të enjten.

Rossonerët nisen për në kryeqytetin Irlandez të Mërkurën pasdite përpara ndeshjes në Tallaght Stadium nesër, me fillimin e planifikuar për në orën 20:00.

Para se të largohej, Pioli emëroi skuadrën e tij prej 20 lojtarësh për ndeshjen, dhe sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ka hyrë në listë siç pritej pasi u rikuperua nga një këmbë e mavijosur që e mbajti atë jashtë dy ndeshjet e fundit të para-sezonit.

Sidoqoftë, nuk kishte vend fare për Lucas Paqueta, një surprizë duke pasur parasysh që anësorët Rafael Leao dhe Ante Rebic do të humbin ndeshjen përkatësisht për shkak të dëmtimit dhe pezullimit, përcjell ORAinfo.

KF Liria i kërkon Lazios para nga transferimi i Vedat Muriqit

Kjo sigurisht nxit thashethemet se largimi i tij është i pashmangshëm, me Lyon ekipin më të lidhur fort në kohën e fundit.
Anto Vitiello konfirmon se Paqueta u la jashtë për shkak të zgjedhjes teknike sesa dëmtimit.
Më poshtë janë lojtarët e thirrur nga Pioli

Portierë

A. Donnarumma, G. Donnarumma, Tatarușanu.

MBROJTSIT

Kalabria, Duarte, Gabbia, Hernández, Kjær, Laxalt.

Mesfushorët

Bennacer, Çalhanoğlu, Díaz, Kessie, Krunić, Saelemaekers, Tonali.

Sulmuesit

Castillejo, Colombo, Ibrahimovic, Maldini. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey