Bekim Saliu kandidat i ASH-AAA për kryetar komune në Kumanovë (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët sot zgjodhi Bekim Saliun kandidat për kryetar komune në Kumanovë.

Salihu është i njohur si aktivist i shoqërisë civile, por i njohur edhe për aktivitete humanitare. Ai përmes sektorit joqeveritwr është realizues i shumë projekteve shoqërore dhe arsimore në Kumanovë. Aktualisht është edhe drejtues i librarisë së njohur ABC në Kumanovë, përcjell INA.

Në këtë komunë, paraprakisht kandidaturën e kanë shpallur Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë dhe kryetari aktual, si kandidat i pavarur, Maksim Dimitrievski.(INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey