Benzema: A duhet Real Madridi ta blejë një sulmues të ri? Nuk më bën

Benzema: A duhet Real Madridi ta blejë një sulmues të ri? Nuk më bën

Benzema: A duhet Real Madridi ta blejë një sulmues të ri? Nuk më bën
Benzema: A duhet Real Madridi ta blejë një sulmues të ri? Nuk më bën

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, këmbëngul se është i përqendruar në punën e tij në fushë dhe se nuk i bën nëse klubi vendos apo jo të blejë një sulmues të ri, duke theksuar se i takon vetë klubit të bëjë siç ndihet në këtë drejtim.
Benzema shënoi het-trik në fitoren e Real Madridit 3:0 kundër Athletic Club në Santiago Bernabeu të dielën pasdite, duke e çuar në 30 numrin e përgjithshëm të golave për Realin në të gjitha garat këtë sezon, por thashethemet për transferimin e një sulmuesi të ri në Madrid nuk kanë të ndalur, transmeton Gazeta Express.
Një emër që është përfolur vazhdimisht me kalimin në Madrid është sulmuesi serb i Eintracht Frankfurt, Luka Jovic, ama Benzema nuk brengoset edhe nëse i shtohet konkurrenca në sulm.
“I takon klubit, nuk më bën”, tha Benzema kur u pyet nëse Real Madridi duhet ta transferojë një 9-sh.
“Unë jam i përqendruar në punën time në fushë dhe për të parë sesi mund ta ndihmoj klubin”, shtoi francezi.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 23, 2019 11:37 am ne Sport. ne link https://lajme.mk/?p=143356
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit