Benzema barazon një rekord të Raul Gonzalesit

Karim Benzema ka shënuar në pjesën e parë të gjysmëfinales ndaj Çellsit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Me këtë gol, Benzema ka hyrë në listën e top 4 golashënuesve më të mirë në histori të kësaj gare . Francezi ka shënuar golin e tij të 71-të në Ligën e Kampionëve dhe tani ka barazuar legjendën e Real Madrid, Raul Gonzalez.

Vetëm Kristiano Ronaldo, Lionel Mesi dhe Robert Levandovski tani kanë shënuar më shumë gola se sulmuesi 9 i Real Madridit.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey