Benzema flet pas ndeshjes: Sot dolëm për të fituar, për të treguar se jemi Real Madridi

Reali e ka ‘shaktërruar’ Chelsean në’Stamford Bridge‘ në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Me tre golat e Benzemas dhe një të pranuar nga Kai Havertz, Reali trego edhe njëherë dominimin në evropë, shkruan Periskopi.

Pas ndeshjes foli edhe Karim Benzmea i cili u shpreh i knaqur me paraqitjen e tij dhe tha se këtoj jnaë netë magjike për të.

“Janë netë magjike, si një ditë tjetër në Bernabeu kundër Parisit. Sot dolëm për të fituar, për të treguar se jemi Real Madrid. Gjërat funksionuan mirë. për ne pasi luajtëm mirë, nga minuta e parë deri në të fundit.

“Ata janë gola shumë të rëndësishëm. Unë jam më i lumtur që kam shënuar të tretin pasi humba një në pjesën e parë dhe po mendoja për atë mundësi sepse është shumë e rëndësishme të shënosh gola. Më pas mora një tjetër dhe jam shumë i lumtur”, th ai.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey