Berisha: Rama u ndalua për 90 minuta në aeropotin e Nju Jorkut, u mor në pyetje…

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se kreu i qeverisë Edi Rama është ndaluar për 90 minuta në aeroportin e Nju Jorikut ditën kur ai ka shkuar në SHBA. Teksa publikon mesazhin e “qytetarit digjital”, Berisha thotë se ai është marrë në pyetje nga hetuesit për çështjen “McGonigal”. Postimi i Berishës Pse u mbajt Rama 90 minuta […]

shtator 23, 2023 - 16:50
 0  11
Berisha: Rama u ndalua për 90 minuta në aeropotin e Nju Jorkut, u mor në pyetje…

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se kreu i qeverisë Edi Rama është ndaluar për 90 minuta në aeroportin e Nju Jorikut ditën kur ai ka shkuar në SHBA.

Teksa publikon mesazhin e “qytetarit digjital”, Berisha thotë se ai është marrë në pyetje nga hetuesit për çështjen “McGonigal”.

Postimi i Berishës

Pse u mbajt Rama 90 minuta në JFK dhe doli i nxirë sterrë?!

Të dashur miq!

Burimi thotë: Rama u vonua 90 minuta për shkaqe misterioze në aeroportin JFK të New Yorkut ditën e hyrjes në SHBA. Vonesa sipas atyre që e pritën nuk kishte asnjë arsye të qartë, por duket se ishte një seancë me hetues të SHBA. Rama doli nga aeroporti i nxirë!

Lexoni mesazhin e qytetarit digjital.

Doktor përshëndetj, jame nje nfa ata qe pritem me limuzine Edi Ramen ne aeropirt, pritja per shkaqe misterioze u zgjat rreth një orë e 30 minuta dhe nuk na u tha asnje fjale pse është vonuar dhe në dalje ka qenë i nxirrë sterre në fytyrë. E moren ne pyetje per aferen Mc Gonigal si bashkfajtor apo çfar ndodhi mbeti enigme. Por ne ambasade beri pershtypje shume fakti qe ne selline e OKB per Ramen mungonin jo vetem ftesat, takimet bilaterale por edhe fotot e çastit apo shterngimet e duarve. Kjo ngjalli shqetesim te madhe tek gazetaret puthadore e lepires te llojt Balla-Çorapja te cilet kishin ardhe te lajmonin dhe trillonin lajme per padronin e tyre.

Rama ishte i vetmi lider nga rajoni qe nukpari asnjë takim blaterak perveçse me Juri Kim, takim te cilin mediat e tij e censurian. Ai kishte njoftuar se te enjten ne darke do ishte ne parlament por takimi u shty pa asnje shpjegim. Fuga hapte lajme se Rama kishte takim ne Ëashington. Por ne fakt duket se vonesa kishte lidhje me hetimin e tij.