Bilansi i fundit me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nga 4.926 testimet në 24 orët e fundit janë regjistruar 344 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 143 janë në Shkup, 33 Veles, 27 Kumanovë, Shtip 19, Strumicë 15, Manastir 13, Prilep dhe Koçani 12, Ohër 9, Kavadar 7, Tetovë, Kratovë dhe Kriva Pallanka 6, Makedonska Kamenica 5, Radovish, Vinicë dhe Krushevë 4, Gostivar, Strugë dhe Gjevgjeli 3, Kërçovë, Probishtip dhe Bogdanci 2 dhe nga 1 në Negotinë, Sveti Nikole, Berovë dhe Demir Hisar.

Gjatë 24 orëve të fundit po sahtu kanë humbur jetën nëntë persona, prej të cilëve 6 janë nga Shkupi dhe nga një në Kavadar, Ohër dhe Prilep.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey